O mnie


Fot. Monika Kozieńo

Nazywam się Gabriela Juranek, a moją największą pasją jest historia mody i obyczajów w XVIII-wiecznej Francji. Na co dzień jestem studentką Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim, w ramach których zajmuję się przede wszystkim historią i socjologią mody francuskiej w XVIII i XIX wieku oraz stanem wiedzy i sposobem postrzegania ubiorów starożytnych w epoce nowożytnej. 

Modna Historia (wtedy jeszcze pod nazwą La reine de retro) powstała w kwietniu 2013 roku i jest miejscem, za pomocą którego chcę w prosty i przyjemny sposób dzielić się z innymi moją największą pasją, jaką jest moda, sztuka i kultura w XVIII wieku. Żeby jednak nie było zbyt monotematycznie, czasem piszę również o innych epokach - starożytności, XVII czy XVIII wieku. Tworzone przeze mnie wpisy mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu każdy może tu znaleźć coś dla siebie - zarówno ten, kto chce zgłębić największe tajniki mody XVIII wieku, jak i ten, kto po prostu chce zachwycić się pięknymi sukniami historycznymi. Poza postami teoretycznymi znajdziecie tu również zdjęcia z inspirowanych historią sesji zdjęciowych i relacje z wydarzeń kostiumowych, w których bardzo chętnie biorę udział. 

Oprócz XVIII wieku fascynuje mnie również szeroko pojęty styl retro, przede wszystkim lata 50-te XX wieku i wylansowany przez Diora styl New Look, którymi od niedawna inspiruję się także na co dzień. Poza tym uwielbiam czytać XIX-wieczną korespondencję i powieści Thomasa Manna, zgłębiam język norweski i nieustająco walczę, żeby w końcu zrobić perfekcyjne victory rolls

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać albo po prostu wysłać do mnie wiadomość, pisz śmiało: 
mgjot1@gmail.com

Copyright © 2014 Modna Historia , Blogger